wtorek, 1 kwietnia 2014

Kompleksy


Czym są komplesy?
 Kompleksy to moim zdaniem nasze silne myśli, emocje, a czasem zwykłe wyobrżenia związane z jakąś cechą charakteru lub wyglądem zewnętrznym, np. czujemy, że jesteśmy za grube. Nie akceptujemy siebie takiej jakiej jesteśmy. Często się wstydzimy i stajemy się nieśmiałe, mniej pewne siebie.Jak nam wiadomo każdy ma jakieś wady i zalety. Nikt nie jest przecież idealny. Trzeba się zaakceptować takim jakim się jest. Nie możemy myśleć tylko o swoich złych stronach lub niedoskonałościach. Pamiętajmy też o swoich zaletach i atutach. Dajmy na to, że myślimy tylko o naszym nosie i mówimy jaki to on okropny, ale zapominamy o swoich wspaniałych ustach i oczach. Zawsze trzeba dostrzegać coś pozytywnego.

Kompleksy mogą rozwijać się niepostrzeżenie. Czasem wystarczy, że ktoś powie nam coś przykrego lub obrazi a to zostaje w naszej głowie na długo, przez co czujemy się gorzej. Czasami niechciane i odrzucone. Myślę, że trudno nad tym zapanować. Trzeba mieć po prostu dobre nerwy i psychikę. Kompleksy uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie. Oddalamy się od ludzi, najlepiej czujemy się tylko w swoim otoczeniu. Nie akceptujemy samej siebie, więc nie liczymy, że może zrobić to ktoś inny. Czasem kompleksy są naszą wyobraźnią, powód tego to niska samoocena.
Trzeba wierzyć w siebie!
Nie można byc dla siebie wrogiem!


 Wszystko zależy od Ciebie! Możesz się od nich uwolnić. Nie dopuszczaj do siebie złych myśli.
 Na pewno jesteś wspaniała, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju!
 Jednak wiem z własnego doświadczenia, że to nie takie proste jak się wydaje. Potrzeba na to dużo czasu. Trzeba nabrać dystans do pewnych spraw. Jeżeli nie radzisz sobie z tym sama, porozmawiaj z kimś komu ufasz  lub udaj się do psychologa. To nic strasznego, a może zmienić twoje życie!

-Dziewczyny nie przejmujcie się opinią innych i tym, gdy ktoś źle o Tobie mówi!
-Nie pozwólcie na to!
-Brońcie swojego!
-Bardziej się cencie!
-Nie porównujcie się do nikogo!
-Musicie czuć się dobrze w swoim ciele!2 komentarze:

 1. Świetnie napisane :)
  Podobają mi się te zdjęcia na temat. :)

  japanese--child.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo mądry post!

  http://h-ss-s.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń